Informace o dovolené a ubytování v Chorvatsku
Volejte infolinku 530 333 166
Vodafone:  776 666 277

Po - Pá: 8:00 - 16:30

 

Volejte infolinku 530 333 166

Užitečné informace o Chorvatsku

Cestovní doklady: Cestovní pas nebo jiný identifikační doklad, uznávaný mezinárodní dohodou, kterým se dokazuje identita a občanství nositele.
Platební karty: Většina hotelů, jachtařských přístavů, restaurací a obchodů přijímá mezinárodní platební karty (American Express, Diners, Eurocard/Mastercard, Visa).
Elektrické napětí městské sítě: 220V a frekvence 50 Hz Voda ve veřejné vodovodní síti je v celém Chorvatsku pitná.

Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl sebou písemný souhlas zákonného zástupce dle níže uvedených podmínek.
Podle informací z velvyslanectví ČR v Záhřebu musí mít od 1. ledna 2008 plnoletý občan EU (tedy i Čech), který doprovází na cestě nezletilého občana, písemný, notářsky ověřený souhlas jeho rodičů (případně zákonných zástupců). Tento doklad může ověřit i velvyslanectví Chorvatska v ČR. Překlad do chorvatštiny se nevyžaduje. Originál nebo notářsky ověřená kopie dokladu se předkládá hraniční kontrole při vstupu do země, která ho označí razítkem a vrátí doprovázející osobě. Stejné podmínky platí i při průjezdu touto zemí.

Doklad musí obsahovat:

- osobní údaje o zákonných zástupcích (rodičích) nezletilého občana,
- osobní údaje plnoleté osoby, v doprovodu, která nezletilého občana doprovází,
- prohlášení rodičů o souhlasu/ povolení,
- důvod pobytu,
- doba pobytu,
- doba platnosti povolení,
- podpis zákonných zástupců (rodičů).

Článkem 25 Směrnice o cestovních dokladech cizinců, vízech a úředním postupu vůči cizím státním příslušníkům, je předepsáno mít "Souhlas zákonného zástupce nezletilého cizince do 18 let". Pro účel tohoto souhlasu lze použít připojený dvojjazyčný formulář, který byl schválen příslušnými chorvatskými úřady.

Souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem (notářem nebo matrikou) zákonného zástupce. Formulář je po vyplnění veškerých potřebných údajů a ověření podpisu zákonného zástupce platným dokumentem pro cestování nezletilých občanů ČR (s vlastním cestovním dokladem) do Chorvatska. Výše uvedený souhlas není zapotřebí, pokud nezletilý cizinec cestuje letecky a byl mu vydán průvodní list pro cestování nezletilé osoby leteckého operátora v souladu s IATA standardy.
Formulář pro cestování nezletilých osob do Chorvatska bez zákonného zástupce je možné si stáhnout na internetových stránka Ministerstva zahraničních věcí ČR (www.mzv.cz).

Pokud jde o pobyty nezletilých občanů ČR organizované cestovními kancelářemi, sportovní a kulturní akce, chorvatské orgány sdělily, že tyto pobyty budou klasifikovány stejným způsobem jako školní výlety, tj. organizátor bude povinen na hranici předložit jmenný seznam účastníků. Text jmenného seznamu (nikoliv jmen) je nutné přeložit do angličtiny nebo chorvatštiny (nemusí být ověřený překlad). Podpis organizátora nemusí být ověřen, je však požadováno razítko organizátora.

V případě cestování pěstounů s nezletilým dítětem, které jim bylo svěřeno do pěstounské péče, postačí na hranici předložit soudní rozhodnutí o svěření dítěte do pěstounské péče, které není nutné překládat.

Ministerstvo vnitra České republiky doporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem, i když je zapsán v občanském průkazu svého rodiče. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele.
Na základě sdělení Ministerstva vnitra Chorvatské republiky je možné, aby dítě do 15-ti let věku, zapsané v cestovním dokladu rodiče, který s ním zároveň cestuje do Chorvatska, vstupovalo na území Chorvatska bez vlastního cestovního dokladu. V cestovním dokladu rodiče, kde je dítě zapsané, není požadována fotografie dítěte.Dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku (v období od 1.9.2006 do 29.2.2008 nebylo možné děti do pasu rodiče zapisovat).
zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Co je můj výběr?

Můj výběr – slouží k ukládání ubytovacích jednotek, které Vás zaujaly a ke kterým se chcete libovolně často a rychle vracet bez dalšího zbytečného vyhledávání. Jednoduše tak můžete manželce, manželovi, partnerce, partnerovi, rodině, známým, spolucestujícím ukázat nebo poslat na mail vybrané apartmány, vilu, nebo hotel po jednom kliknutí na „Můj výběr“.
Údaje uložené do sekce Můj výběr jsou přístupné jen Vám (Vašemu internetovému prohlížeči) a zůstávají uložené až do budoucí návštěvy stránek i bez přihlášení. Vybrané ubytovací zařízení můžete opět změnit nebo vymazat jen Vy.
Přidat zařízení do Můj výběr, můžete u každého objektu vpravo kliknutím na tlačítko „Do výběru“.
Uložením zařízení do Můj výběr se nikdo nezavazuje k rezervaci vybraného objektu. Pro správné fungování sekce „Můj výběr“ musíte mít povoleny soubory Cookies ve vašem internetovém prohlížeči. Zařízení zůstávají v sekci „Můj výběr“ uložené po dobu 30 dnů od poslední změny nebo do odstranění souborů Cookies z Vašeho prohlížeče. Stránky nemají přístup k žádným osobním údajům uživatelů.

Ubytování v apartmánech a studiích

Apartmán je ubytovací jednotka s možností vaření a je tvořena minimálně dvěmi místnostmi. Studio je ubytovací jednotka s možností vaření a tvořena jednou místností. Ubytování je zajištěno vybraným smluvním partnerem CERES v daném místě.
Všechny apartmány či studia jsou funkčně zařízená, mají vybavenou kuchyňskou linku (lednička, nádobí, sporák), sprcha, WC, případě balkón nebo terasa a parkovací místo. Vzdálenost od moře je cca 5-500 m (pokud není v nabídce uvedeno jinak). Všechny apartmány a studia jsou kategorizovány a odpovídají evropských standardů.

V Chorvatsku nabízíme 2,3,4,5,6,7 a 8 lůžkové apartmány a 2,3 a 4 lůžková studia.

STUDIO - 1x2, 1x3, 1x4 nebo 1x2+2 lůžka, jedna místnost s kuchyňských koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x2 - jeden dvojlůžkový pokoj, obývací místnost s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x2+1 nebo 1x3 - jeden dvojlůžkový pokoj, obývací místnost s 3. lůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x2+2 - jeden dvojlůžkový pokoj, obývací místnost s dvěma lůžky nebo rozkládacím dvojlůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).

Typ AP 1x4 - dva dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x4+1 nebo 1x5 - dva dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s 5. lůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x4+2 - dva dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s dvěma lůžky nebo rozkládacím dvojlůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x6 - tři dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x6+1 nebo 1x7 - tři dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s 7. lůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).
Typ AP 1x6+2 nebo 1x8 - tři dvojlůžkové pokoje, obývací místnost s dvěma lůžky nebo rozkládacím dvojlůžkem a kuchyňským koutem, sociální zařízení, balkón nebo terasa (pokud není v nabídce uvedeno jinak).

Ubytování v penzionu
Ubytování v penzionu probíhá na pokojích bez možnosti vaření. Penziony nabízejí stravovací služby v prostorách daného ubytovacího zařízení. Ubytování je zajištěno vybraným smluvním partnerem CERES v daném místě. Všechny nabízené penziony jsou kategorizovány a odpovídají evropských standardů.
Ubytování na penzionech je zajištěné na 2,3 a 4 lůžkových pokojích. Některé pokoje mají vlastní sociální zařízení, některé mohou mít sociální zařízení společné na chodbě. Některé pokoje mají balkón. Ubytování může být zajištěno i ve více penziónech (vždy je hlavní penzion, kde je zajištěno stravování a ostatní penziony můžou být v okolí do 200 m.). Informace k dalším službám Vámi vybraného penzionu a ubytovací kapacity – přejdi na konkrétní nabídku.
Upozornění: Neposkytujeme – ručníky, hygienické potřeby, čistící prostředky. Podobu pobytu si klienti uklízejí sami.

Ubytování na hotelu
Ubytování je zajištěno v 2,3 a 4 lůžkových pokojích. Většina pokojů má balkón a vlastní sociální zařízení. Informace k dalším službám Vámi vybraného hotelu a ubytovací kapacity – přejdi na konkrétní nabídku.
Podle mezinárodních předpisů a zvyklostí, musí host opustit pokoj v den odjezdu do 10 hod, v některých případech do 12 hod. Možnost ubytování se v den příjezdu je nejdříve v 14 hod., často i okolo 16 hod a později. Dřívější příjezd, či pozdější odjezd, není důvod k dalšímu užívání pokoje. Za časové posuny začátku a konce čerpání služeb v rámci jednoho dne a za služby nečerpané z důvodu opožděné dopravy, nemůže CK CERES poskytnou záruky ani žádnou náhradu.
Přidělování pokojů hostům, je vždy výhradně záležitostí hotelu a jednotlivé pokoje se mohou lišit velikostí, polohou, jako i zařízením. V některých hotelích je za třílůžkový pokoj považován dvojlůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlka může být rozkládací gauč, palanda, sedací souprava nebo lůžko, které nemusí být pevnou součástí vybavení pokoje.  Přidáním přistýlky je nutné počítat s omezením volného prostoru. Jednolůžkové pokoje nejsou úplně identické s dvojlůžkovými pokoji a jsou často menší a bez balkónu.
Kategorizace hotelů cestovní kanceláře CERES nemusí být totožná s oficiální kategorií hotelu v místě zájezdu. Fotografie pokojů, apartmánů a ubytovacích jednotek v katalogu jsou ilustrační a nemusí vždy korespondovat s ubytovací jednotkou, ve které bude klient po příjezdu ubytován. Ubytování je zajištěno vybraným smluvním partnerem CERES v daném místě.

Stravování
U každého ubytovacího zařízení najdete informace o možnosti stravování. Námi používané pojmy znamenají:
1. Plná penze kontinentální - jde o snídani, oběd a večeři, nápoj k jídlu zdarma (pokud je tak uvedeno v nabídce).  Výdej stravy: a) s obsluhou, b) bez obsluhy – self service (klienti si stravu berou přímo u výdeje jídel).
2. Polopenze kontinentální - jde o snídani a večeři. U některých nabídek je možnost výběru večeře, viz. Jednotlivé nabídky.
3. Snídaně kontinentální - snídaně, většinou opakující se nabídka jídel – káva, čaj, pečivo, máslo, džem, apod.
4. Bufetový způsob stravování - samoobslužný systém stravování s nabídkou studené nebo teplé kuchyně.
5. All inclusive - program začíná spolu s ubytováním a končí poslední den v 12 hod.

V některých případech může být způsob stravování kombinovaný. Tato skutečnost je většinou na našem webu uvedená. Naše CK nemůže zajistit, ale ani omezit případnou nabídku specialit místní kuchyně, v dané krajině. Kvalita stravování (bohatost,pestrost) je většinou přímo úměrná kategorii zvoleného ubytovacího objektu. Stravovací zvyklosti se v některých krajinách mohou lišit od našeho způsobu stravování. Naše CK nemůže ovlivnit případné opakování nabídky jídel (menu), při zakoupení dvou nebo více týdenních pobytů. Pokud není uvedeno jinak, nápoje nejsou zahrnuty v cenně stravování! Zaplacený rozsah stravovacích služeb zahrnuje počet penzí, které odpovídají počtu nocí. Při nástupu nebo odchodu z hotelu v atypických hodinách, může bát jídlo nahrazeno balíčkem na cestu. Self service a stravování s obsluhou jsou cenově stejné. Z provozních důvodů může ubytovatel v katalogu uvedený způsob stravování změnit. V tomto případě nevzniká klientovi nárok na finanční náhradu. V případě apartmánového ubytování není v ceně zájezdu zahrnuté stravovaní. Ve vybraných destinacích Vám však můžeme zajistit polopenzi nebo večeře.

Domácí řád na ubytovacích zařízeních

Chtěli bychom Vás seznámit s domácim řádem, aby Váš pobyt v naších zařízeních byl pro Vás přijemný. Pro všechny další informace se obraťte na hostitele.

1. Ubytováni je k dispozici od 14.00 hod v den přijezdu do 10.00 hod v den odjezdu.
2. Hosté jsou povinni se sami starat o své věci a drahocennosti zanechané v apartmánech  / pokojích a majitel neodpovídá za jejich eventuálni zmizení.
3. Hosté jsou zodpovědní za své chováni v domě a v jeho okolí a v případe nehody sami nesou následky.
4. Vstupní dveře apartmánu/pokoje zamykajte, i když jste vevnitř. Když odcházite ven, povinně zamykajte dveře a okna, zavřete slunečníky, vypněte světla a všechny elektrické přistroje (TV, klimatizaci, sporák..) a zavřete vodu.
5. Majitel objektu má ve výjimečných případech právo v nepřítomnosti hosta stoupit do apartmánu/pokoje kvůli zabránění možné škodě nebo nebezpečí. O svém vstupu do apartmánu/pokoje je majitel povinen informovat hosta při prvním nasledujúcim kontaktu.
6. Je zakázáno ničeni zařizení, vybavení, a nábytku, vyvolávaní nepořádku a obtěžováni dalších hostů a zvláště se zakazuje hluk v době od 14 – 16 hod a od 23 – 7 hod.
7. Zařízení apartmánu/ pokoje mohou užívat pouze osoby, které jsou řádné přihlásené jako hosté, ale hostitel může na žádost hosta povolit eventuální návštěvy v určité době.
8. Není povoleno vnášení zbraní, explozivních a lehce zápalných materiálů.
9. Užívání zařízení a přístrojů, které nejsou základní součastí nabídky apartmánu / pokoje je povoleno pouze  se souhlasem hostitele.
10. Pobyt zvířat je povolen pouze se souhlasem hostitele.
11. Pokud se ztratí nebo poškodíinstalace, nábytek, zařízení, vybavení apartmánu / pokoje, je host povinen o tom informovat hostitele. Pokud je ztráta nebo poškození zaviněno hostem, host je povinen uhradit odpovídající protihodnotou.
12. Z apartmánu/pokoje je zakázáno vynášení zařízení a vybavení (ručníky, deky a ostatní).
13. V případe nedodržení domáciho řádu ma hostitel právo zrušit hostu další poskytování služeb.
14. Váš občanský průkaz nebo cestovní pas předejte  hostiteli ihned po příjezdu kvůli  příhlášení Turistickemu úřadu.
15. Své námitky, přání a pochvaly můžete oznámit svému hostiteli, který je Vám k dispozici od 8 – 20 hod.

SDÍLET NA:

Sdílejte tuto stránku na Facebooku ZSdílejte tuto stránku na Twitteri Sdílejte tuto stránku na Delicious.com Sdílejte tuto stránku na Google Bookmarks
Staňte se fanouškem Chorvatska