Volejte infolinku 530 333 166
Vodafone:  776 666 277

Po - Pá: 8:00 - 16:30

 

Volejte infolinku 530 333 166

VÍTEJTE V ŘECKU !

Recko Řecko je od nepaměti považováno za kolébku západní kultury. Řecko je zemí dávných bájí a mýtů, místo s bohatou historii, ukrývající kouzlo lidské moudrosti, krásy, upřímnosti a pohostinnosti. Rozmanitostí své krajiny, kterou tvoří jak drsná příroda s horskými masívy, kotlinami a říčkami, tak i pobřežím s nádhernými plážemi, průzračným mořem a zelení obrostlými svahy.


   Všeobecné informace

Zeměpisná poloha: Řecko se rozprostírá v jihovýchodní Evropě za krajinou Balkánu, na poloostrově Peloponés a dalších víc než 1.400 přilehlých ostrovech v Jónském, Egejském a Krétském moři. Sousedí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Díky své značné členitosti pobřeží se v Řecku rozvinulo mořeplavba.
Rozloha: celková rozloha je 131 940 km².
Počet obyvatel:  10 668 354obyvatel, národnostní složení: většinu obyvatel tvoří Řeci, národnostní menšiny tvoří Turci, Albánci a další. Oficiální náboženství je řecké pravoslavné.
Státní zřízení: Pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Hlavní město: Athenay (Atény - 4 000 000 obyvatel) je hospodářským, dopravním, kulturním a akademickým střediskem krajiny.
Počet ostrovů, mořských útesů: 1400, největší ostrov je Kréta, obydlených ostrovů je 170.
Nejvyšší vrch: Olympos 2 917 m/nm
Podnebí: Klima středozemního moře. Převládá subtropické středomořské podnebí, které ve vnitrozemí nabývá kontinentálního charakteru. Suché a horké letní dny jsou hlavně na severu a na pobřeží, zmírňované čerstvým, mořským vánkem - průměrné červencové teploty jsou vyšší než 25 stupňů C, na jihu okolo 27 stupňů C. atény dokáží být velmi horké, aklimatizování trvá pár dní. Večery jsou chladné. Zima je na jihu mírná, ne o hodně chladnější než na severu krajiny. V lednu se na severu průměrná teplota pohybuje okolo 4 - 6 stupňů C, na jihu 10 - 12 stupňů C. Na horách je podnebí drsnější.. V nejvyšších polohách se objevuje sníh - dokonce i na Krétě. Nejčastěji prší mezi listopadem a březnem.
Domácí měna: 1 euro (EUR) = 100 centů. Peníze se vyměňují v bankách, směnárnách, na poště, v cestovních kancelářích, hotelech, šeky v bankách.

  Užitečné informace

Cestovní doklady: Cestovní pas nebo OP určený na prokázání totožnosti, Řecko patří do Schengenského prostoru.
Platební karty: Téměř ve všech hotelech, restauracích a obchodech můžete platit platebními kartami American Express, Diners, Eurocard/Mastercard, Visa.
Elektrické napětí městské sítě: 220V, frekvence 50Hz.
Bezpečnost: V Řecku je bezpečnost na neobvykle vysokém stupni. Platí to hlavně pro turistická střediska na ostrovech. Naproti rozsáhlému turistickému ruchu je možné nechat na pláži svoje věci. Kdyby se přece našel nějaký zloděj, většinou to bývá turista - tedy cizinec.
Zdravotnictví: Lékárny jsou v Řecku dobře zásobené, většina léků je dostupná i bez lékařského předpisu.. Poplatky za ošetření a lékařskou pomoc se platí na místě. Vzhledem k vysokým poplatkům je vhodné sjednat si zdravotní pojištění.
Turistická sezóna: Řecko patří mezi vyhledávané lokality pro své příjemné klima. Teplota vzduchu a vody umožňuje strávit dovolenou od května do října. Vysoké teploty v období srpna nejsou vyjímkou, proto je lepší přijet v období květen - červen nebo září - říjen.
Voda z vodovodu je pitná v celém Řecku.

main.php (44): File "/home/html/ceres.sk/public_html/script" for class "script" not found